СТАТТІ

У данному розділі представлені статті журналу

20 липня 2017 Опубліковано в ТЕЗИ ДОПОВІДЕЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «АРТЕРІАЛЬНІ ГІПЕРТЕНЗІЇ: ТЕРАПЕВТИЧНІ, НЕВРОЛОГІЧНІ ТА МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ ПРОФІЛАКТИКИ І ЛІКУВАННЯ» Автор 

МОНІТОРИНГ ІНДИКАТОРІВ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ДОПОМОГИ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

МОНІТОРИНГ ІНДИКАТОРІВ ЯКОСТІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ХВОРИМ НА АРТЕРІАЛЬНУ ГІПЕРТЕНЗІЮ НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ДОПОМОГИ

Гідзинська І.М.,  Безпрозванна В.М.

Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами

 

Оцінка дотримання положень локальних протоколів медичної допомоги  (ЛПМД) при наданні медичної допомоги та визначення індикаторів якості (ІЯМД) є важливим елементом внутрішнього контролю якості та основною формою клінічного аудиту у закладах охорони здоров’я   (ЗОЗ).

Мета: запровадити у Державній науковій установі «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини» Державного управління справами (ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС) моніторинг індикаторів якості надання медичної допомоги хворим на артеріальну гіпертензію (АГ) лікарями-кардіологами з використанням інформаційних технологій

Методи дослідження: аналітичний, системного підходу.

Результати. В ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС  вперше запропоновано використання електронної медичної системи Ескулап та внутрішньої мережі для  моніторингу ІЯМД хворим на АГ та ІХС. Удосконалено підходи щодо використання ІЯМД на етапі спеціалізованої допомоги. Лікарі-кардіологи, які працюють у складі терапевтичного відділення консультативно-діагностичного центру (ТВ КДЦ) ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС проводять диспансерний нагляд пацієнтів з ІХС високого та дуже високого ризику, більшість яких хворіють на АГ, з урахуванням вимог ЛПМД «АГ» та «Стабільна ІХС». ЛПМД регламентується визначення показників «Відсоток пацієнтів, для яких отримано інформацію про медичний стан протягом звітного періоду», «Відсоток пацієнтів, яким надані рекомендації щодо модифікації стилю життя та "Інформаційний лист пацієнта»,  «Відсоток пацієнтів, які мають цільовий рівень артеріального тиску» та «Відсоток пацієнтів з ІХС, яким призначено статини». Основною умовою для забезпечення моніторингу ІЯМД на рівні відділення або медичного закладу є створення системи моніторингу показників, які використовують для обчислення ІЯМД.

Моніторинг показників відвідування лікаря пацієнтами, що перебувають на диспансерному обліку, проводиться за допомогою електронної медичної системи Ескулап, яка містить інформацію щодо кожного пацієнта, чиє медичне обслуговування забезпечує заклад. Система Ескулап забезпечує реєстрацію оглядів пацієнтів та ведення облікових форм, зокрема, форми 30/о, Розрахунок ІЯМД «Відсоток пацієнтів, для яких отримано інформацію про медичний стан протягом звітного періоду» проводить завідувач відділення 1 раз на квартал. За підсумками 2015 року, лікарями-кардіологами ТВ КДЦ було оглянуто 69,7±5,6% пацієнтів диспансерної групи, 2016 – 77,1±1,7%.

Аналіз трьох інших ІЯМД потребує перегляду записів в електронних МКАХ і не може бути отриманий автоматично. Упродовж року завідувач відділення вносить  список номерів МКАХ для перегляду до спеціально створеної електронної таблиці в форматі Excel, яку розміщено  у внутрішній електронній мережі, а старша медична сестра знаходить потрібну інформацію у медичних картках та вносить її до цієї таблиці. Аналіз результатів моніторингу проводиться завідувачем відділення  з періодичністю 1 раз на квартал. За результатами аналізу у 2015 році інформація щодо надання рекомендацій з модифікації стилю життя при взятті на диспансерне спостереження містилась у 66,7±10,3% електронних карток пацієнтів, взятих на диспансерний облік, у 2016 році – у 57,8±6,2%.

За результатами 12 місяців 2016 року частка пацієнтів, у яких при останньому за датою огляді лікаря було досягнуто рівня АТ <140/90 мм рт.ст. становила           64, 3±2,1% , при цьому лише у 38 пацієнтів (7,5±1,2%) рівень систолічного АТ при останньому огляді становив ≥160 мм рт.ст, а частка пацієнтів, яким було призначено статини  – 88,8±1,2%. Результати моніторингу дотримання вимог ЛПМД регулярно доводились до відома співробітників відділення та є обов’язковою частиною аналітичного звіту щодо роботи відділення.

Висновки. У ТВ КДЦ ДНУ «НПЦ ПКМ» вперше запроваджено систему оцінки якості медичної допомоги пацієнтам з АГ з використанням  ІЯМД, розроблених в процесі впровадження ЛПМД з урахуванням вимог УКПМД, та їх адаптації до структури закладу, що  відповідає  вимогам сертифікації медичного закладу за системою ISO. Інноваційним підходом, який використовується в ДНУ «НПЦ ПКМ» ДУС для впровадження ЛПМД є застосування медичної інформаційної системи  «Ескулап», яка охоплює основні підрозділи закладу та забезпечує інформаційний обмін медичною інформацією на основі функції електронної медичної картки пацієнта та історії хвороби, пошукової системи та аналітично-статистичної обробки інформації.

Останнє редагування Четвер, 20 липня 2017 11:07

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Шаблоны Joomla с адаптивным макетом