СТАТТІ

У данному розділі представлені статті журналу

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Хвороби серцево-судинної системи, як відомо, переважають у структурі захворюваності та смертності, що  потребує  розробки нових методів ранньої діагностики ішемічних змін у міокарді.

УДК 616.12-005.4-072+616.142-089

Т. В. Міньковська,  Л.С. Файнзільберг,  А. М. Кравченко

Державна наукова установа «Науково-практичний центр профілактичної і клінічної медицини» Державне управління справами, м. Київ

Хвороби серцево-судинної системи, як відомо, переважають у структурі захворюваності та смертності, що  потребує  розробки нових методів ранньої діагностики ішемічних змін у міокарді.

Розвиток комп'ютерних технологій і сучасних методів цифрової обробки даних привели до появи нових діагностичних комп'ютерних електрокардіографічних систем. Серед таких систем можна вказати на метод дисперсійного картування електрокардіограми. Ще один з підходів полягає в дослідженні альтернації зубця Т. Розрізняють макро- і мікровольтну альтернацію зубця Т. Макроальтернація зубця Т являє собою зміни морфології (форми, амплітуди, тривалості або полярності) зубця Т, помітні неозброєним оком на стандартній ЕКГ.  Мікровольтні  зміни зубця Т зазвичай не очевидні на ЕКГ, але відображають дуже важливі зміни реполяризації і мають важливе значення. Однією з таких перспективних технологій є фазаграфія, головною особливістю якої є можливість обробки ЕКГ-сигналу на фазовій площині, що дозволяє одночасно оцінювати амплітудні і швидкісні параметри елементів електрокардіограми. Ця відмінність дозволила розширити систему діагностичних ознак ЕКГ, заснованих на оцінці швидкісних характеристик процесу, в тому числі, оцінювати параметр, що відображає симетрію зубця Т і  характеризує період ранньої реполяризації.  Простота використання сенсору з пальцевими електродами для реєстрації ЕКГ і наочність інформації про результати тестування, надана в доступній формі у вигляді спеціальних індикаторів, що дає можливість пацієнту, який не має медичних знань, використовувати прилад ФАЗАГРАФ®  в домашніх умовах для самооцінки функціонального стану, оптимізації способу життя та прийому медичних препаратів, розумному розподілу навантажень і відпочинку та накопичення даних для подальшої консультацій з лікарем.  Метод фазаграфії дозволяє розширити можливості ЕКГ дослідження і може бути рекомендований для оцінки функціонального стану серцево-судинної системи при скринінгових обстеженнях населення та є  зручним  методом   отримання об’єктивної інформації сімейними  та  дільничими лікарями при проведенні динамічного спостереження у диспансерних хворих. Окрім того вказаний метод  може бути рекомендований для оцінки стану серцево-судинної системи при проведенні щоденних медичних оглядів  працівників  окремих професій (пілоти, машиністи локомотивів, водії автобусів тощо), робота яких пов’язана з ризиком для життя багатьох людей.

Застосування методу фазаграфії  також може бути корисним для оцінки толерантності пацієнтів  до фізичного навантаження та проведення контролю ефективності лікування, зокрема, за дією окремих  лікарських препаратів.

Наразі триває реалізація нової платформи ФАЗАГРАФ-Mоbile, в рамках якої створено програмні компоненти, що реалізують елементи фазаграфії на мобільних пристроях (смартфоні та планшеті). Реалізація цієї платформи буде сприяти підвищенню надійності реєстрації ЕКГ у будь-яких умовах і забезпечить віртуальний зв’язок пацієнта та лікаря за допомогою всесвітньої мережі Internet.

Таким чином, методи  цифрової медицини, можуть бути тим інструментом, який поліпшить інформованість лікаря і пацієнта та сприятимуть вчасному лікуванню і збереженню життя. Поєднання комп’ютерних технологій та неінвазивних методів діагностики оцінки наявності ішемічних змін у міокарді дає обнадійливі результати, але потребує подальших досліджень  у великих контрольованих клінічних дослідженнях. 

Останнє редагування Неділя, 16 липня 2017 19:37

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Шаблоны Joomla с адаптивным макетом